Možná že se to týká právě vás: fixační období  hypotéky se pomalu blíží a vyvstává otázka, co dál? Asociace hypotečních makléřů pro vás připravila osm rad pro refinancování hypotéky.

affiliate tracking urladidas Yeezy Boost 350

1. Nečekejte na nabídku banky

Nejdůležitější rada, kterou vám v úvodu dáme, je:  hlavně neotálejte! Refinancování je závod s časem a kdo zaváhá, obvykle zapláče. Nečekejte, až vám banka pošle nabídku pro další fixační období. To se totiž obvykle děje 4 týdny před koncem fixace a na refinancování hypotéky vám již nezbude dostatek času. A vy budete muset akceptovat první nabídku banky, která nemusí být vůbec výhodná.

2. Připravte si podklady

Kromě smlouvy o hypotečním úvěru najděte i původní znalecký odhad k vaší nemovitosti, některé banky ho budou akceptovat. Nebudete-li úspěšní a odhad nenajdete, nevěšte hlavu, hypoteční makléři se pro vás pokusí odhad získat bezplatně.

3. Zajímejte se o konkurenční nabídky

Půl roku před koncem fixačního období se informujte o nabídkách ostatních bank. Nejlepší srovnání získáte u hypotečních makléřů naší Asociace, kteří mají licence všech bank a představí vám aktuální možnosti na hypotečním trhu.

4. Aktivně kontaktujte svoji banku

Zavolejte svému bankéři a požádejte ho o sdělení nabídky úrokové sazby pro další rok. Není žádný důvod, proč by vám nabídku ve větším předstihu sdělit neměl.

5. Vyjednávejte

Nebude-li nabídka vaší banky konkurenceschopná, informujte vaši banku o konkurenčních nabídkách a demonstrujte jí váš úmysl refinancovat u jiné banky.

6. Nesnažte se ušetřit za každou cenu

Vězte, že refinancování kvůli padesátikoruně měsíčně, se nevyplatí. Refinancování hypotéky je sice o něco snazší než vyřízení nové hypotéky, ale stejně nějaký čas zabere.

7. Buďte hrdí

Nedomluvíte-li se s bankou na adekvátních podmínkách pro další fixační období, tedy je-li nabízená úroková sazba oproti konkurenci vyšší např. o 0,5% či více, odejděte. Banka, která si spolehlivých klientů neváží, si vás nezaslouží.

8. Spolehněte se na profesionály

V refinancování nemusíte být sami. Vhodný produkt vám doporučí a celý proces za vás rádi vyřídí makléři z Asociace hypotečních makléřů. Jejich služby jsou zdarma a najdete je po celé České republice. Stačí nás kontaktovat.


Bezplatná schůzka

Zbývá 1000 znaků

FÉR hypotéka v Dobrém ránu

Byli jsme hostem České televize. V Dobrém ránu jsme si povídali o zpětné hypotéce.

 

Schůzka s makléřem AHM je nejkratší cestou k FÉR hypotéce.